Liepos 6-oji – Mindaugo karūnavimo diena. Atstatyto paminklo atidengimas.

Lietuvos valstybės švenčių kalendoriuje yra kelios šimtametės Lietuvos valstybingumo tradicijas žyminčios šventės.

Viena iš jų – Liepos 6-oji – (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) Valstybės diena.

Dabar sunku spėlioti, kaip viskas būtų Lietuvoje susiklostę, jei ne Mindaugo krikštas ir jo karūnavimas. Labai džiugu, kad šiandien čia susirinko tiek tirkšliškių ir svečių ne tik į Lietuvos himno giedojimą, bet ir į atstatyto paminklo, skirto Lietuvos Nepriklausomybės 100-čiui paminėti, ceremoniją.

Apie paminklą, jo istoriją, jo reikšmę Lietuvai ir Tirkšliams, pasisakė Tirkšlių kultūros centro direktorius Leonardas Žalimas. Iškilmingai paminklą atidengė Tirkšlių bendruomenės narė Irena Reivytienė ir Mažeikių savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Končiutė Mačiulienė. Tirkšlių klebonas Petras Smilgys palaimino atstatytą paminklą. Sveikinimo žodžius tarė Tirkšlių bendruomenės narė Irena Reivytienė, Tirkšlių seniūnijos seniūnas Juozas Kungys, Mažeikių rajono savivaldybės mero patarėjas Rimantas Gramas, Mažeikių savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Končiutė Mačiulienė, Sąjūdžio Mažeikių skyriaus tarybos pirmininkas Antanas Poškus ir auksinių rankų savininkas Antanas Viskantas, kurio darbu šiandien galime džiaugtis ir didžiuotis.

21 val., kartu su viso pasaulio lietuviais giedojome Tautinę giesmę. Ši tradicija gyvuoja nuo 2009-ųjų, kai himnas buvo giedamas minint Lietuvos vardo tūkstantmetį.

Nuoširdus Ačiū jauniesiems Šauliams ir jų vadui, Tirkšlių kultūros centro ansambliui „Melodija”, ir kitiems, kurių nepaminėjome. Šį vakarą būdami drauge, pajutome vienybę, tvirtumą ir dar karą įsitikinome, jog būdami kartu, palaikydami vienas kitą – mes galime viską.