Tirkšliams 450 metų – Paskaita apie Tirkšlius, ekskursija po Tirkšlių miestelį ir folkloro ansamblio „Vydraga” koncertas

2019-06-28 Tirkšlių kultūros centre pranešimą „Tirkšliai – 450 m. Žemaitijos dalis” skaitė kraštotyrininkė, taisyklingo žemaitiško žodžio nešėja Stanislava Gintvainytė. Pateikti faktai apie miestelį nebuvo „sausi”, jie buvo pateikti vaizdžiai, išraiškingai.
Taip pat pranešimą apie Konradą Kavecką, Vytautą Klovą skaitė pedagogė Inga Grušaitė. Kurios tėtis, Ričardas Grušas („Draugystės” chorvedys, choro meno vadovas), artimai pažino šiuos iš Tirkšlių kilusius žmones, su jais bendravo, todėl buvo pateikti ir įdomesni gyvenimiški faktai.

Visus maloniai nustebino iš Vilniaus atvykusi Lietuvos folkloro ansamblis „Vydraga”, vadovas Algirdas Klova (dailininko monumentalisto Boleslovo Klovos sūnus). Nors Algirdas juokaudamas prisipažino, kad su Tirkšliais turi bendro tik tiek, kad „Tėtis čia gimė ir mano mašina dabar stovi prie namo, kuriame jis gyveno”. „Vydraga” kolektyvas per koncertą supažindino su įvairių Lietuvos regionų liaudies muzika, instrumentais, tai bandonija, Labanoro dūda, santūru..

Po koncerto parodytas Stanislavos Gintvainytės filmukas apie Tirkšlius. Vėliau visi rinkosi į ekskursiją po Tirkšlius. Minioje buvo nemažai tirkšliškių, tad ir jie dalijosi savo prisiminimais. Ekskursija baigėsi labai vėlai, tačiau visi teigė BUVO VERTA.

Foto: „Kartą Tirkšliuose”, Dovydo Mačiuko, Tirkšlių kultūros centro, „Vydraga” asm.arch.